top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

У Соледарі та Бахмуті українська армія рятує від суцільного знищення інші міста – Олексій Кущ


У своєму блозі на сайті видання "Реаліст" експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Олексій Кущ поділився своїми міркуваннями що ситуації в Соледарі. Далі наводимо текст блогу.


Соледар входить у Бахмутський промисловий район, який не є системоутворюючим на контрольованій нами частині Донбасу.

Оборонні можливості на цьому напрямку визначаються щільністю та глибиною міських агломерацій, які формують регіональні територіально-промислові райони.


Ключовою тут є Краматорська агломерація з центром у однойменному місті. В радянській літературі також її називали Краматорсько-Костянтинівська агломерація.


Простягається вона вздовж річки Казенний Торець, тому у сучасній науковій літературі її називають Приторецькою агломерацією.

Краматорська агломерація і є системоутворюючою для всього північного Донбасу, не кажучи, що це і центр машинобудівної промисловості.


Агломерація складається з міст: Краматорськ, Слов'янськ, Костянтинівка, Дружківка, Лиман.

Чисельність населення — 642,8 тис. осіб, площа — 4 199 км².


Зважаючи виключно на фактор військової доцільності, українській армії було б більш вигідно захищатись, прикриваючись саме цією агломерацією, яка є фактично неприступною.

Її штурм потребуватиме в рази більшого угрупування ворога, ніж є зараз та охоплення її з півночі та півдня.

Тобто атака на Харківщину та Запоріжжя.


Але відійти у Краматорську агломерацію – це, фактично, принести її у жертву разом з населенням.

Саме тому, бої точаться у Соледарі та Бахмуті, де менш щільна міська Бахмутська агломерація, хоча і менші шанси на довгу оборону.

І відповідно, більші шанс для штурмуючих підрозділів.


Тому, стаючи живим щитом у Соледарі та Бахмуті, українська армія рятує від суцільного знищення Краматорськ, Дружківку, Костянтинівку, Слов'янськ.

А також убезпечує від фронтальних наступів Харківщину та Запоріжжя.

І всю Україну.


Те, що нашим воїнам вдалося стільки часу протриматись у мікрополісі Соледару – це вже справжнє диво цієї війни!

Для росіян безглуздий та самовбивчий штурм Соледару виглядає ще більш фатальним, враховуючи, що за Соледаром стоїть саме Краматорська агломерація, яка зараз перетворена у неприступну фортецю.


На мій погляд, в цьому і полягає стратегічний план командувача наших Сухопутних військ Олександра Сирського: знищити найбільш боєздатну піхоту росіян, максимально знизити їх технічний потенціал, а потім, відштовхуючись від надійних тилових позицій, провести ефективний контрнаступ і не обовязково симетричний.


В цьому контексті, Приторецька та Бахмутська міські агломерації працюють як дві взаємоповязані фортеці, які дозволяють ефективно доповнювати можливості одна одної, коли Приторецька – це надійне запілля, а Бахмутська – це фронтір.


Джерело: "Реаліст"

30 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page