top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Насправді, ніякого заколоту в діях Пригожина не було, – Олексій Кущ


Жодного бунту не було. Відбувалося відновлення балансу сил, стримувань та противаг, які формуються в рамках прихованого консенсусу російських еліт. Про це в коментарі для "Comments.ua" повідомив експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Олексій Кущ.

"Зустріч Путіна з Пригожиним та польовими командирами вагнерівців свідчить про те, що припущення про постановочність "заколоту", схоже, були вірними. Жодного бунту не було. Відбувалося відновлення балансу сил, стримувань та противаг, які формуються в рамках прихованого консенсусу російських еліт. До речі, президент України Володимир Зеленський також наголошував на тому, що після цього псевдобунта Пригожин фактично став політичною фігурою".


Влада Путіна сприймається як одноосібна. Але це не так, наголошує експерт. По суті, пояснює він, усім керують певні еліти, які розподілили між собою основні напрямки. І той же міністр оборони, який контролює ядерну кнопку, розглядається як один із найважливіших елементів таких стримувань та противаг.


"Путін, який надто довго перебуває при владі, спробував цю систему порушити. Підім'яти все під себе. У результаті його поставили до рамок (загнали в стійло) за допомогою т.зв. бунту Пригожина, – вважає Олексій Кущ. — Насправді, ніякого заколоту не було. Але Путіну передали чіткий сигнал.


На думку експерта, значна частина російських еліт незадоволена тим, що їх "випилюють" із західного фінансового світу внаслідок санкцій через війну проти України та фактично всього демократичного світу, влаштовану Путіним. Є й ті, хто боїться ще більшої ескалації, зокрема застосування ядерної зброї. Адже в такому разі війна однозначно набуде глобального характеру – з сумними перспективами, в тому числі для цих самих еліт та їхніх сімей.


"Деякий час ці закулісні жерці, по суті, керуючі РФ, мирилися з форматом т.зв. "сво". Але не готові миритися з форматом затяжної війни, в який перетекла спецоперація. І точно не готові миритися з форматом глобальної ядерної війни. Тому рушили на своїй шахівниці вперед фігуру Пригожина. Який перетворився на звичайного силовика, керівника ЧВК, своєрідну політичну фігуру в масштабах Росії", – зазначає Олексій Кущ.


У нього немає сумнівів, що зустріч Путіна з Пригожиним, з польовими командирами ПВК "Вагнер" через лічені дні після "заколоту" була б неможливою, якби це був справжній бунт.


"Отже, це була зустріч не з бунтівниками, а з виразниками інтересів частини справжніх правителів РФ, – констатує експерт. – Путін, який ніби стоїть на вершині піраміди, лише уособлює одноосібну владу. А за його спиною знаходиться той самий сонм жерців, який і обсмикнув правителя, що зарвався, за допомогою постановочного пригожинського бунту".


Джерело: "Comments.ua"

8 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page