top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Угорщина не може відмовитися від ЄС, - Ігор Петренко


ЄС має інструменти для впливу на Угорщину з метою зміни її політики. Про це в коментарі ФОКУСу повідомив політолог, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Ігор Петренко.


"Угорщина є другою країною за обсягом грошей, які вони отримують від ЄС. Крім того, країна отримує фінансування і з різних фондів. Тобто Угорщина є дотаційною державою, — пояснює він. — Якщо раніше ЄС використовував підхід пряника — радше йшов на поступки Орбану, давали йому те, що він хотів, то зараз вони застосовують техніку батога — дають сигнали та урізають отримання коштів. І не тільки через випади на адресу України. В Угорщини є свої проблеми: судова реформа, відсутність вільних медіа, дотримання прав людини. До Угорщини є низка питань, як до країни, яка нівелює принципи, заради яких створювався ЄС".


Боррель, коли зауважує, що Угорщину в ЄС ніхто не тримає, надсилає Орбану серйозний сигнал, переконаний політолог.


"Такі слова виправдані й тим, аби вплинути на угорців, які голосують за Орбана і, відповідно до соцопитувань, тотальною більшістю не хочуть виходити з ЄС, — продовжує експерт. — Орбан робив декілька спроб промацати суспільство з приводу виходу з ЄС. Політтехнологи писали різні матеріали, на екранах телевізорів з'явилися різні "відморожені" політики, які не від імені партії Орбана, але афілійовані з ним, а "незалежно", висловлювали подібні думки. Але реакція угорців була чітка і жорстка — вони точно не будуть підтримувати вихід своєї країни з ЄС. Такий сигнал — намагання вплинути на динаміку внутрішньополітичних поглядів. Але в цілому ЄС буде зацікавлений, аби шукати альтернативу в Угорщини, підтримуючи певну внутрішні політичні сили в Угорщині, які зможуть довести інакшу, проєвропейську, політику", - додав Ігор Петренко.


Джерело: "ФОКУС"

5 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page