top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Геноцид України перетворює рф на токсичний анклав та лідера за кількістю санкцій – Антон Кучухідзе


В інтерв’ю для медіапроекту «Утро Февраля» політолог-міжнародник, співзасновник Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Антон Кучухідзе оцінив рівень прогресу західних держав в питанні підтримки України та констатував посилення ізоляції рф на міжнародній арені.


«Польща посилює свою роль в питанні підтримки України. Умовно кажучи, на колективному Заході формується чіткий трикутник: США, Великобританія, Польща. Саме Вашингтон, Лондон та Варшава стають в цьому відношенні центрами ініціювання та прийняття рішень. Я не применшую підтримку інших європейських держав, які змінили свою політику, але все ж таки залишаються не такими реактивними в питанні підтримки України. В питанні передання озброєння Німеччина глобально орієнтується на політику США. Не варто знецінювати той результат, який є. Німеччина радикально змінила свою військову політику стосовно України. По оцінках українських дипломатів, які є в медіа, іде колосальна робота по фіналізації питання передання Україні важких видів озброєнь. До того ж, я хотів би відзначити, що за умов військового часу дипломатія працює таким чином, що ми з вами можемо зараз дискутувати питання передання зброї, але не виключено, що конкретні види озброєнь вже було передано, тому що є система безпеки під час передачі того чи іншого виду озброєнь. Іноді ми можемо лише припускати і прогнозувати певні питання», – зазначив експерт.


За його словами, продовження здійснення росією військових злочинів та ігнорування норм міжнародного права фундаментально змінює рівень її контактів з країнами заходу, спричиняє перегляд світовими гравцями логіки економічної співпраці та посилює глобальну підтримку України.


«Перевага позиції України під час зустрічі в Рамштайні в 2023 рокі полягає в тому, що немає необхідності повідомляти про наші потреби. Наші партнери глибоко обізнані з точки зору наших потреб та ключових загроз і здійснюють повноцінну підтримку нашої країни. Триває ізоляція рашистів на фоні всіх тих злочинів, які вони скоюють. Відсутність рф на Всесвітньому економічному форумі в Давосі – ще один сигнал про те, що вже ніколи справи не вестимуться так, як звикли рашисти. Вони починали війну на пострадянському просторі, як у Грузії, на окупованих молдовських територіях чи в Україні, а потім продавали Заходу концепцію «business as usual». Все, ця історія закінчилась. Сьогодні рашисти, їх олігархи, великі державні підприємства є токсичними для глобального західного бізнесу. На сьогоднішній день рф є топовою державою в світі по кількості введених санкцій (більше 12900 санкційних обмежень станом на грудень 2022 року). Ми ж не бачимо у Давосі лідерів Північної Кореї та Ірану, а росія сьогодні – це Північна Корея, лише більшого розміру», – підсумував Антон Кучухідзе.


Джерело: «Утро Февраля»

30 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page