top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Економіка адаптувалась: інфляція та девальвація в 2022 році була меншою, ніж у 2015, - Олексій Кущ

Українській економіці вдалось адаптуватися до війни та ризиків, які її супроводжують, настільки, що вплив повномасштабного вторгнення у 2022 році на неї був меншим, аніж самий початок російської агресії. Як повідомляє «Ми – Україна», про це під час підсумкової пресконференції Аналітичного центру "Об'єднана Україна" 21 грудня розповів економіст Олексій Кущ.


"Якщо порівнювати початкову фазу війни і фазу повномасштабного вторгнення можна зробити висновок, що Україна, попри потужні негативні шоки, з точки зору макроекономічної стабільності відреагувала значно резистентніше, тобто стабільність була значно вищою. Інфляція була нижча, ніж у 2015 році і глибинна девальвація національної валюти була не такою сильною. Це говорить про те, що економіка протягом усіх цих років адаптувалась до фактору війни та до можливості ризиків", - розповів він.


Кущ додав, що у 2015 році інфляція досягла 44%. Гривня тоді впала з 8 до майже 30 грн за долар, тобто знецінилась у декілька разів. І це попри те, що масштаб війни, а відповідно і руйнувань та виїзду людей, був значно менший за той, з яким Україна зіткнулась у 2022-2023 роках.


Експерт наголосив на тому, що важливу роль у цьому зіграла міжнародна допомога.


Джерело: «Ми – Україна»

5 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page