top of page
  • Фото автораКущ Олексій

Економічна ситуація в РФ. Тематичний випуск: поставки мікрочіпів


Попри технологічні санкції, які вводяться США та ЄС проти рф, росія продовжує закуповувати електроніку та чіпи, необхідні їй для озброєння.


Зокрема, цій темі присвячено спільне дослідженні Reuters та Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI).


У аналітичному звіті висвітлено механізми використання Туреччини та турецьких компаній у якості спеціального хабу з обходу санкцій, введених проти рф.


Зі свого боку, спробуємо проаналізувати динаміку імпорту чіпів до рф з інших країн (розрахунки – автора статті).

Як бачимо, у січні 2021 року, загальний імпорт мікрочіпів складав лише приблизно 70 млн дол, при чому, основний потік продукції йшов з ЄС, США та Великобританії. Поставки з Китаю, Тайваню та інших країн були незначні.


У березні 2022 року, на тлі західних санкцій та самоцензури постачальників, поставки мікрочіпів до рф впали до позначки 40 млн дол, хоча напередодні війни ці показники зросли до 140-150 млн дол на місяць.


У вересні 2022 року, імпорт мікрочіпів до рф відновився до рекордних 260 млн дол., причому відбулась повне перезавантаження структури головних постачальників: обсяг поставок з ЄС, США та Великобританії складає лише 30 млн дол; з решти країн, включаючи Тайвань – теж приблизно 30 млн дол; натомість основним постачальником мікрочіпів до рф став Китай з обсягом майже 200 млн дол.

Резюме:


· Мікрочіпи відіграють ключову роль у розгортанні нової програми рф щодо переозброєння армії, зокрема у сегменті ракетного виробництва та випуску бойових дронів;


· Блокування постачання мікрочіпів з ЄС, Великобританії та США було досить швидко компенсовано рф за рахунок поставок з Китаю.


· Існує стереотипне уявлення щодо залежності рф від поставок мікрочіпів з Тайваню, як найбільшого їх світового виробника, що не є виправданим.


Блокування поставок мікрочіпів до рф стає одним з найбільш важливих напрямків санкційної політики, зокрема у контексті накладання побіжних санкцій на треті країни та їх компанії.

209 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page