top of page
  • Фото автораКущ Олексій

Екоцид, який здійснює РФ проти України, стає проявом "політики смерті", - Олексій Кущ


Робота на різних рівнях і смислах. Геополітична поліфонія.


Сучасний світ стає чутливим до екологічних проблем. Різні часи формують свою шкалу цінностей.


Саме тому, під час процесу у Нюрнберзі над нацистами після Другої світової війни, ніхто не судив представників режиму Гітлера за екологічну шкоду, наприклад за сотні затоплених в Атлантиці танкерів з нафтою.


Але часи змінюються і зараз злочини проти біосфери Землі розглядаються у цивілізованому світі як злочини проти Людства.


Є проекти спеціального міжнародного законодавства, яке визначає поняття екоциду, але поки не має сталої практики його застосування.


Але саме зараз, такі передумови почали активно формуватись у контексті екоциду, здійсненого РФ на території України.


Це і підрив греблі Каховської ГЕС, і масштабна екологічна катастрофа на півдні країни, пов'язана з цим.


І загроза аварії на Запорізькій АЕС, і знищені заповідні ресурси: отруєна земля, спалені ліси, тисячі загиблих у Чорному морі дельфінів.


Колишній президент РФ Дмитро Медведєв минулого року написав у контексті війни РФ проти України: "......... и узнаете, что Я Господь каратель" (Иез. 7:9)".


А мені загадалися слова Оппенгеймера, коли він розробив атомну бомбу: «Тепер я став Смертю, руйнівником світів».


Екоцид, який здійснює РФ проти України, стає саме тим проявом "некрополітики" або "політики смерті", коли "карають" все живе.


Керівник ОП Андрій Єрмак у у співавторстві з Маргот Вальстрем — колишньою міністеркою закордонних справ Швеції, написав статтю "Росія руйнує довкілля України. Світові лідери мають діяти негайно".


Андрій Єрмак теж згадує Оппенгеймера та його цитату з Бгаґавад-Ґіти і додає:

"Україна також стикається з руйнуваннями навколишнього середовища та природи у таких масштабах, що їх наслідки поширюватимуться далеко за її кордони.


..... Багато природних заповідників України — їхній тваринний і морський світ, вода та вражаюче біорізноманіття — зазнали страшних збитків і забруднення.

Токсини потрапляють у довкілля з пошкоджених промислових підприємств та інфраструктурних об'єктів.


Глобальна продовольча безпека перебуває під загрозою.


Світ не може дозволити собі ігнорувати цю зростаючу екологічну загрозу.


.... Рафаель Гроссі, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії, відвідав Запоріжжя в червні і назвав ситуацію «надзвичайно нестабільною».


Гра з вибухівкою на Запорізький АЕС загрожує екологічною катастрофою — для України та всієї Європи. Ядерне забруднення не знає кордонів.


Росію буде притягнуто до відповідальності. І Міжнародний кримінальний суд, і Генеральна прокуратура України розслідують ці дії як воєнні злочини.


Як українським, так і російським законодавством деякі з цих злочинів кваліфікуються як екоцид — влучний термін для цих жахливих часів:


«масове знищення флори та фауни, отруєння повітря чи водних ресурсів та будь-які інші дії, які можуть спричинити екологічну катастрофу» за визначенням законодавства України".


До речі, ООН поки не визнала екоцид міжнародним злочином.


В 2021 команда міжнародних юристів розробила проект закону, який зробить екоцид п'ятим міжнародним злочином і війна РФ проти України прискорить прийняття цього міжнародного акту.


Що цікаво, в кримінальному праві РФ екоцид теж визнано злочином проти миру та безпеки людства.


Екоцидом вважається масове знищення рослинного чи тваринного світу, отруєння атмосфери чи водних ресурсів, і здійснення інших цілеспрямованих дій, здатних викликати екологічну катастрофу.


Такий злочин карається позбавленням волі терміном від 12 до 20 років і за ним немає строку давності.


Немає строку давності як і за будь-які інші злочини проти Людства і Людяності.

14 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page