top of page
  • volodua

Противаги на шляху до членства України в НАТО дедалі менше, - Антон Кучухідзе


Сполучені Штати й НАТО готові далі допомагати Україні — такий висновок можна зробити за підсумками зустрічі Байдена і Столтенберга, що відбулася у Вашингтоні. Також немає сумнівів у тому, що сторони порушували тему гарантій безпеки для України та її майбутнього членства в Північноатлантичному альянсі. Таку думку висловив в ефірі телеканалу FREEДОМ політолог-міжнародник, співзасновник аналітичного центру “Об’єднана Україна” Антон Кучухідзе.

“Реліз Білого дому вийшов дуже короткий. Але навіть у ньому можна побачити головні тези й ключові маркери. Це передусім те, що США і НАТО готові у військово-технічному сенсі й надалі допомагати Україні та захист України — це пріоритет Сполучених Штатів Америки. Також, найімовірніше, йшлося й про дуже чутливі аспекти, які стосуються насамперед розширення військово-технічної співпраці та допомоги для України”, — сказав політолог.


Також однозначно, що не увійшло до офіційного релізу, це те, що говорили про гарантії безпеки для України та про членство України в НАТО, вважає Кучухідзе.


“Зараз у багатьох столицях держав-членів НАТО якраз триває дуже активна дискусія щодо цього питання. І, найперше, ця дискусія точиться напередодні липневого саміту Альянсу у Вільнюсі, від якого в Україні дуже багато чого очікують. Президент Зеленський неоднозначно заявляв, що Україна хоче бачити конкретні гарантії безпеки”, — зазначив політолог.


Це питання актуальне з фактичного погляду, адже системи безпеки України та Європи є взаємозалежними, а росіяни є загрозою не лише для України, а всього європейського континенту, каже Кучухідзе. При цьому політика європейських держав змінюється і вони вже не заперечують проти членства України.


“У Європі вже прийняли й усвідомили той факт, що наші системи безпеки взаємозалежні та що рашисти — це не тільки загроза для України, і що насправді війна проти нас — це не тільки війна проти України, а й за перерозподіл усієї системи безпеки на європейському континенті. У нас сьогодні спільний ворог, спільна терористична загроза. Тому актуальність цього питання з практичного погляду зросла в рази”, — акцентував Кучухідзе.

Сьогодні немає такої яскраво вираженої противаги проти членства України в НАТО і ЄС, яку можна було спостерігати ще кілька років тому, вважає політолог.



“Немає такої тісної співпраці між окремими європейськими столицями з рашистами, як це було до 24 лютого 2022 року, оскільки ми неодноразово стикалися з ситуацією, коли економічні та енергетичні інвестиційні інтереси великого взаємного капіталу, європейського і російського, могли перебивати інтереси України. Сьогодні цієї загрози немає. РФ — перша країна у світі за кількістю запроваджених санкцій проти фізичних та юридичних осіб. Також запроваджуються механізми з протидії обходу цих санкцій. Тому рашисти стають повністю токсичними для тих осіб у Європі, з якими вони дуже щільно товаришували та вливали багато грошей у колись спільні енергетичні проєкти. Тому сьогодні противаги на шляху до українського членства в НАТО дедалі менше і менше”, — резюмував гість ефіру.


Джерело: "FREEДОМ"



4 перегляди0 коментарів

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page