top of page

Розмова Зеленського та Сі: на що варто звернути увагу, – Ігор Петренко


Вчора відбулась розмова українського та китайського лідера. Про неї багато говорили й довго очікували, особливо в контексті візиту Сі до росії та заяв Зеленського щодо необхідності налагодження діалогу з КНР. Наразі є небагато подробиць, але є ключові речі, які варто взяти до уваги. Про це в матеріалі для "Ми–Україна" повідомив доктор політичних наук, експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Петренко.


"Україна змінює постійного повіреного на повноцінного посла в Китаї. Цим дипломатичним кроком ми підіймаємо двосторонні відносини з Китаєм на новий рівень. Посол зможе вести діалог на найвищому рівні, він фактично є представником президента як лідера країни. Безумовно багато чого залежить від особистості самого посла, тож маю надію, що пан Рябікін, який до речі був надзвичайним та повноважним послом України в Данії, буде максимально ефективним", – зауважив експерт.


Він також нагадав, що Китай відправить в Україну спеціального представника китайського уряду з питань Євразії, який зокрема буде займатись питанням війни, хоча в трактуванні Китаю мова йде не про війну, а про “кризи в Україні”.


"Такі формулювання це предмет окремої розмови, але вони точно є додатковим аргументом на користь поглибленого діалогу між нашими країнами. Загалом же направлення спецпредставника є знаковою подією, тут з певною долею обережності можна навести аналогію зі спецпредставником США по Україні. Це демонстрація важливості українського питання для Китаю. Головне, щоб цим спецпредставником не став посол Китаю у Франції.

Загалом, відносини Китаю та України отримують новий поштовх для розвитку. Саме про це говорив Зеленський раніше і наразі ми бачимо практичну реалізацію проголошених намірів. Тут важливо, що Китай згадав про те, що ми є стратегічними партнерами, ще у 2011 році Україна та Китай підписали відповідну декларацію. Також не варто забувати, що Китай є нашим найбільшим торговельним партнером. Україні дуже важливо як завдання мінімум – утримати Китай на нейтральній позиції, а як завдання максимум – схилити на наш бік. Україна зокрема може стати додатковим містком між Китаєм та ЄС, це варто використати в україно-китайському діалозі", – підсумував політолог.


Джерело: "Ми–Україна"

36 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page