top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Китай не буде ризикувати статусом миротворця і відкрито поставляти зброю рф – Ігор Петренко


Глобальне бачення Китаєм війни в Україні та більш широких питань світового устрою будуть активно підійматись і Китай зацікавлений в просуванні з боку росії. Але китайці чудово розуміють, що росія не готова йти на якісь поступки, Україна так само, і у росії немає істотного потенціалу для зміни ситуації на свою користь. Про це в ефірі телеканалу «Інтер» повідомив експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна», політолог Ігор Петренко.


«Передусім, лідер Китаю прилетів до Москви відстоювати свої інтереси, насамперед економічні. Очевидно, що він буде викручувати руки російській федерації в питаннях постачання енергоресурсів та в інших можливих потенційних бенефітах, чудово розуміючи, в якому стані зараз знаходиться росія. З іншого боку, Китай зараз на переможній хвилі, оскільки його посередництво у нормалізації відносин між Іраном і Саудівською Аравією дало свої плоди. Ці перемовини проходили дуже довго і не мали результату, а потім відбулось залучення Китаю і ми вже маємо результат», – зауважив експерт.


Він також нагадав, що спочатку повномасштабної війни в Україні багато логістичних ланцюжків у світі заблоковані. Багато чого йшло через рф, а зараз їх транзитний потенціал істотно зменшився, і це б’є по економіці Китаю. Тобто у китайців є істотний інтерес для того, щоб впливати на ситуацію і розблоковувати ці ланцюжки постачання.


«Лунають оцінки про провал мирного плану Китаю. По-перше, це не план, це просто візія Китаю на відповідну ситуацію. По-друге, цей мирний план – він не про Україну і не про росію, він про Китай. Всі ті положення, які там згадуються – вони про Тайвань, холодну війну, побудову багатополюсного світу, безпекові питання. Китай формалізує своє бачення і буде грати на протиріччях із Заходом», – повідомив Ігор Петренко.


Він також висловив припущення, що Китай не поспішатиме відкрито постачати зброю рф через свою економічну залежність від зовнішніх ринків, але продовжить надавати приховану допомогу росії з метою задоволення власних інтересів.


«Китай поки не збирається відкрито поставляти зброю в рф. Не дивлячись на потужну роботу, зроблену китайцями в контексті переорієнтації своєї економіки із зовнішніх ринків на внутрішній, вони ще істотно залежні від зовнішньої кон’юнктури. Вони розуміють, що у випадку постачання зброї будуть санкції, і це може вбити економіку Китаю. З іншого боку, Китай, напевно, допомагає росії фінансово, постачає певні товари подвійного призначення, мікросхеми, інші товари постачає через країни пострадянського простору, Північну Корею, або використовує для цього компанії, якими заздалегідь готовий пожертвувати. Але грати в цю гру Китай буде обережно, оскільки він не хоче втратити можливість виглядати миротворцем і втратити свою перевагу, яка подобається певним країнам – він нікого не змушує змінювати внутрішню політику, концентруючись передусім на двосторонніх домовленостях. Китаю, все одно, хто і що робить всередині своєї країни, поки це не стосується китайських інтересів», – зазначив політолог.


Джерело: «Інтер»

7 переглядів0 коментарів

Komentarai


bottom of page