top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Китай вивчає позиції сторін, розігрувати наперед програшну карту Пекін не буде – Антон Кучухідзе


Експерт-міжнародник, співзасновник аналітичного центру "Об'єднана Україна" Антон Кучухідзе, коментуючи очікування від миротворчих зусиль Китаю для "Comments.ua", наголосив, що позицію України вже позначено. І неодноразово. Ми наполягаємо на деокупації всіх територій.


"Президент Володимир Зеленський ще у лютому, коли Китай тільки виступив зі своїми першими мирними ініціативами, чітко дав зрозуміти, що ми маємо свою формулу миру щодо врегулювання ситуації. І основа там – деокупація всіх українських територій, виведення всіх російських військ із нашої території. Виходячи з цього, можна розглядати ті чи інші пропозиції. Якщо Китай запропонує те, що відповідатиме нашим національним інтересам, то діалог – можливий. Але поки, враховуючи, як надовго затягнувся процес вивчення позицій Китаєм, очевидно, що там поки що до ладу не сформулювали нічого такого, що могло б посадити сторони за стіл переговорів", – вважає експерт.


Насправді, продовжує він, зараз не проглядається дипломатичного сценарію вирішення конфлікту. "Рашисти продовжують із розлюченістю знищувати наш народ, проводять відвертий геноцид, мають намір і надалі окупувати українські території. Незважаючи на колосальні втрати живої сили та військової техніки у лавах армії рф, від своїх агресивних планів Кремль не відмовився. Тому важко уявити, як тут можна шукати точки дотику. І логічно, – наголошує експерт, – що Україна робить ставку на перемогу на полі бою. Щоб з позиції сили говорити з рашистами – як із стороною, що програла", – зауважив політолог.


Але тут важливо розуміти інтерес Китаю. Йому головне, пояснює Антон Кучухідзе, щоб війна припинилася, не було санкційного тиску проти рф та Білорусі, де КНР потужно присутня економічно. Щоб припинило лихоманити глобальну економіку, на якій відбивається війна, розв'язана росією.


"У якомусь суміжному контракті можна потрапити під санкції, чого КНР побоюється. Проти майже 13 тисяч юридичних та фізичних осіб рашистської федерації (у тому числі – великі компанії, бізнесмени) запроваджено санкції. Китаю, звичайно, такі турбулентності не подобаються. Але й стати повністю на бік України, яку підтримує Західний світ, він теж не може. Тому йдуть торги, промацування", – розповідає експерт.


Він упевнений, що українська дипломатія, найвище керівництво вірним чином відреагують на будь-які ініціативи КНР, обстоюючи наші національні інтереси.


"Позитив вже в тому, що йдеться про можливі переговори лідерів Китаю та України. Це вкотре демонструє ту велику суб'єктність, яку набув лідер нашої країни, українські Сили оборони, весь український народ. Сьогодні з Україною рахуються — подобається це комусь чи ні, – наголошує Антон Кучухідзе. – Думаю, що оновлені мирні ініціативи КНР ми побачимо згодом. Або не побачимо взагалі. Розігрувати наперед програшну карту Пекін не буде. Як не давитиме на Москву. У принципі, Китаю вигідно ослаблення росії, від якої він і так останній рік отримує дешеві ресурси, ринок якої завалює своїми товарами. Але й світові ринки йому важливі-потрібні, а їх лихоманить через війну. Швидше за все, КНР спостерігатиме до останнього, чим завершиться ситуація на полі бою, щоб чіткіше у своїх мирних пропозиціях стати на бік переможця", – підсумував експерт.


Джерело: "Comments.ua"

2 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page