top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

У Китаю багато партнерів, але немає союзників – Ігор Петренко


Китай зараз активно працює із арабськими країнами, працює з Ізраїлем та Іраном, намагається налагодити відносини. В економічній площині йому це вдається, але йому поки не вдалось побудувати з кимось союзницькі відносини чи створити безпекові альянси. Про це в ефірі телеканалу «Рада» повідомив експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна», доктор політичних наук Ігор Петренко.


«В економічному плані у Китаю є безумовні успіхи, але щодо інших глобальних питань у нього ще дуже багато роботи. Я сумніваюсь, що Китай буде іти на пряму конфронтацію. Йому це просто не вигідно, але він буде посилювати свою спроможність до торгів, позицію в протистоянні із заходом. Він хоче отримати більшу геополітичну вагу, ніж він має зараз. Нині Пекін має успіхи в дипломатичних справах, зокрема щодо нормалізації відносин Ірану і Саудівської Аравії. Скоріше за все, у війні росії з Україною він теж хоче стати миротворцем», – зауважив експерт.


На його думку, Китай буде прагматично використовувати слабкість рф у своїх інтересах, здійснюючи завуальовану підтримку та домагаючись максимальних преференцій в економічній співпраці.


«На сьогоднішній день ми знаємо, що Китай постачав в рф штурмові гвинтівки, здається через Туреччину і Об’єднані Арабські Емірати, а також комплектуючі для дронів та безпілотники. Але знову ж таки, він це робив через Казахстан, Пакистан і Білорусь. Це позначає, що Китай дуже не хоче нарватись на західні санкції, він дуже обережний у співпраці з рф і діє виключно у своїх власних інтересах. Він розуміє, що росія зараз знаходиться у важкому становищі і він може використати її як базу доволі дешевих ресурсів з великими дисконтами, і Китай безумовно буде викручувати руки росії. Хоча, безумовно, Путін хотів би прямого постачання озброєнь, снарядів і технологій. Певні технології та електроніку Пекін поставляє, але не на тому рівні, щоб схилити шальки терезів у війні на користь росії. Я думаю, десь на такому рівні все і буде залишатись: Китай буде намагатись отримувати для себе максимальні преференції в економічній площині, натомість надаючи рф через треті руки подачки для «підтримання штанів», – зазначив політолог.


Джерело: «Рада»

46 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page