top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Віра у власну винятковість та брак стратегічного планування ведуть рф до поразки - Дмитро Левусь


Рф використовує в Україні сирійський досвід дестабілізації та створення гуманітарної кризи. Відтворення цієї тактики в принципово інших умовах заклало підвалини для стратегічної поразки росії.


Про це в коментарі для «Каравансарай» повідомив політолог, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Дмитро Левусь.


«Стратегічне планування росія має, це факт. Але воно, м'яко кажучи, не на висоті. Ставка на режим Асада теж виявилася вірною, бо він встояв. Але глобально, росіяни не змогли закріпитись у Сирії. Їхній вплив не став монопольним, чого вони дуже хотіли. Втрутилася Туреччина та Сполучені Штати, ось у чому був основний прорахунок», — зазначив Левусь.


На його думку, однією з головних причин російських невдач стала надмірна самовпевненість росії. «Навіть із досвіду особистого спілкування з російськими дипломатами чи експертами, можна дійти невтішного висновку, що вони дуже «вишколені», простежується «енциклопедичність» їх знань. Але ця зарозумілість і віра у винятковість російського світу створюють певну зашореність. Особливо якщо йдеться про стратегічне планування. І ще більше, коли йдеться про українське питання», — додав експерт.


Дмитро Левусь підкреслює, що застосування в Україні відпрацьованої в Сирії стратегії має значно меншу ефективність та демонструє обмеженість та заскорузлість мислення російського військового керівництва.


«Суровікін вважав, що якщо у Сирії спрацював повітряний терор, коли вони знищували гуманітарну інфраструктуру, критичну інфраструктуру, фактично гнали бомбами населення і примушували до переговорів про капітуляцію, то це має спрацювати і в Україні. Але це не спрацьовує з однієї простої причини - різниці умов. По-перше, сильна українська ППО та протиракетна оборона. Знову ж таки, готовність України до опору, яку вони взагалі не беруть до уваги, вважаючи Україну недодержавою. І, зрештою, з якогось моменту — реально дієва західна допомога у посиленні ППО», — підсумував Дмитро Левусь.


Джерело: "Каравансарай"

18 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page