top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

"Бєлгородський рейд" чітко продемонстрував, наскільки слабкою стала російська влада – Петро ОлещукУ росії складається кризова ситуація, яку вона сама ж, її режим, спровокували. І тепер, схоже, вони не мають уявлення про те, як із цього вибиратися. Про це в коментарі для "Comments.ua" повідомив політолог, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Петро Олещук.


На його думку, одним із ключових аспектів функціонування режиму путіна була ідеологічна парадигма, що він відроджує російську велич, розширює зону російського контролю. Цим обгрунтовувалася стабільність цієї влади.


"Нагадаю, що путінський режим розпочався з другої чеченської кампанії з повернення Чечні під контроль рф. Після чого путін постійно намагався так чи інакше розширювати свій вплив. І цим значною мірою пояснюється агресія рф проти України. Починаючи із захоплення Криму та частини Донбасу 2014-го – до широкомасштабної війни з 24 лютого 2022-го. Але дедалі більше заглиблюючись у цю агресію, в'язнучи у ній, російська центральна влада має дедалі менше ресурсів контролю за регіонами. При тому, що за час путінізму рф перетворилася на федерацію суто номінально. Давно немає можливостей у місцевих жителів впливати на прийняття якихось рішень. Все контролюється жорстко із центру. А нещодавно ще й суттєво знижено статус мов корінних народів. Що навряд чи подобається представникам цих корінних народів", – зазначає Петро Олещук.


І "бєлгородський рейд", на його думку, чітко продемонстрував, наскільки слабкою стала російська влада.


"Всі військові ресурси кинуті на війну проти України. І, коли починається "заваруха" в самій рф, центру складно мобілізувати хоч якісь ресурси для того, щоб вибити з невеликих населених пунктів невеликі озброєні підрозділи. Це дуже серйозний сигнал для багатьох, хто зараз перебуває у складі рф, але мріє отримати свободу – йдіть, захоплюйте адмінбудинки, військові склади, міста. Центральній владі рф, схоже, вже нема чим на це реагувати. Не виключено, що нас чекає чергова активізація волелюбного Кавказу, а то й не тільки там. Можливо, не прямо зараз, а трохи пізніше", – прогнозує експерт.


Джерело: "Comments.ua"

2 перегляди0 коментарів

Comentários


bottom of page