top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

На Саміті Миру має бути поставлено крапку у продукуванні різних "мирних планів", – Валентин Гладких


Політолог, експерт аналітичного центру "Об'єднана Україна" Валентин Гладких в матеріалі для "Comments.ua" звертає увагу, що було оприлюднено чергову порцію "мирних планів", помилкових, на його думку, як мінімум, у двох аспектах.


По-перше, пояснює експерт, ці пропозиції позиціонують росію та Україну як рівнозначних суб'єктів, відповідальних за війну. Але саме рф розпочала війну, увірвавшись на територію України, окупувавши частину нашої території. Саме війська агресора вчинили та скоюють військові злочини проти громадян України. Саме рф продовжує масовані ракетні обстріли, руйнуючи цивільну інфраструктуру та вбиваючи цивільне населення України.


"Отже, статус росії – це держава-терорист, яка грубо порушує норми міжнародного права та статут ООН, яка розв'язала криваву війну з метою знищення Української держави та Українського народу, – наголошує Валентин Гладких. – Саме рф веде війну відверто терористичними методами, ілюстрацією чого є численні військові злочини, вчинені її окупаційними військами. Тому не можна зрівнювати рф з Україною, яка захищається, причому у повній відповідності до міжнародного права та статуту ООН".


По-друге, продовжує експерт "мирні плани", що Китаю, що Індонезії чомусь уперто ігнорують регіональний і глобальний рівень конфлікту, зводячи війну виключно на рівень російсько-української.


"Причому, як зазначалося вище, робляться спроби легітимувати абсолютно безпідставні посягання рф на територіальну цілісність та державний суверенітет України, – наголошує Валентин Гладких. – Може, Китай хоче провести "референдум" у Тибеті чи серед уйгурів? Та й у Індонезії місць для проведення референдумів чимало. На відміну від України, там є спірні території, наприклад, Східний Тимор. Більше того, в Україні немає ані своїх уйгурів, ані свого Тибету чи Східного Тимору. Але є банальна окупація росією на території України. Як би там не було, але насправді на кону стоїть набагато більше, ніж навіть територіальна цілісність та державний суверенітет України. На кону – принципи міжнародного права та світовий порядок, тому розглядати війну, розв'язану рф проти України, потрібно у ширшому контексті".


З огляду на це, констатує експерт, абсолютно справедливі слова президента України Володимира Зеленського як про необхідність організації та проведення Саміту Миру, на якому, нарешті, має бути поставлено крапку у продукуванні різних "мирних планів", а затверджений український план – як безальтернативний.


"Крім того, – зазначає Валентин Гладких, – під час свого виступу в Молдові на саміті Європейського політичного співтовариства, Зеленський в черговий раз чітко артикулював, що рф своїми діями становить загрозу безпеці не лише України і навіть не лише регіону, а й глобальної безпеки. Зважаючи на це, для досягнення сталого та міцного миру та безпеки в нашій країні, у Європі, у світі – перемога України у війні потрібна. А росія, якщо хоче мінімізувати свої втрати, має вивести усі свої війська з території України. Власне, як і з інших де-факто окупованих територій інших суверенних держав, зокрема Молдови", – резюмує експерт.


Джерело: "Comments.ua"

5 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page