top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Будь-які види наступальних дій, включаючи контрнаступ, люблять тишу – Ігор Петренко


На певних ділянках Сили оборони України контратакують, відбивають певні позиції. Про це в коментарі для Comments.ua повідомив експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Ігор Петренко.


"Слід розуміти, що будь-які види наступальних дій, включаючи контрнаступ, люблять тишу. Проте, з огляду на особливості сучасної війни, вона йде фактично онлайн, коли дуже багато коментаторів, заяв, прогнозів. Представники влади, які мають доступ до значно ширшого спектру інформації, ніж обивателі, обмежені в оприлюдненні цієї інформації, щоб не нашкодити військовим діям. З іншого боку, потрібно задовольняти запит суспільства, яке прагне знати – що відбувається, чого чекати? Водночас важливо, роблячи офіційні заяви щодо подій на фронті, враховувати і позицію наших зарубіжних партнерів, які допомагають Україні, зокрема, озброєннями та боєприпасами. Балансування між усіма цими моментами є досить складним завданням, особливо в умовах розвинених інформаційних технологій".


Слід також розуміти, продовжує експерт, що заяви про військову ситуацію мають різні завдання. Одні роблять заради інформування суспільства, його заспокоєння, підбадьорення, запровадження курсу тих чи інших справ. Інші спрямовані на наших партнерів, яким важливо донести якісь меседжі. Треті мають на меті дезінформування противника, введення його в оману.


"Абсолютно права Ганна Маляр, акцентуючи, що загалом наступ передбачає багато різних завдань. Тут важливі різні аспекти: комунікація, логістика, розташування, розвідка, інформаційні операції тощо. І, звичайно, жоден наступ не має єдиного варіанту. Є різні, які будуть використовуватись, залежно від зовнішніх та внутрішніх умов. Від накопичення власних сил та коштів, від того, що робить ворог", – зазначає Ігор Петренко.


За його словами, зараз справді на певних ділянках Сили оборони України контратакують, відбивають певні позиції. Поки що це не носить значного масштабу, але має тактичне значення. Можливо, розмірковує експерт, це підготовка до глобальних наступальних дій. Або ж — просто оперативне завдання на поточний момент, що має свої цілі.


"Безумовно, не буде такого, що вийде верховний головнокомандувач, президент Зеленський, чи головком ЗСУ Залужний, сказавши – ми починаємо завтра наступати! А що буде (і є), то це – планомірна робота з деокупації всіх наших територій. ЗМІ, звичайно, підливають масла у вогонь, даючи ті чи інші "наступальні" прогнози з посиланням на "неназвані джерела". Наробив шуму також "злив" секретної інформації, що стався в США. Такий галас може як допомагати, так і нашкодити у питанні майбутнього масованого контрнаступу України. Наприклад, підштовхувати ворога до якихось непродуманих дій", – пояснює Ігор Петренко.


У розрахунок, за його словами, слід брати лише те, що кажуть президент, головком та міністр оборони, повідомляє Генштаб. Решта – просто думки.


"Важливо, щоб українське суспільство "охололо" в даному аспекті, не намагалося отримати відповіді на запитання, на які й не може бути відповідей у публічному просторі. Слід вірити керівництву країни, ЗСУ, підтримувати їх, – наголошує експерт. – І у потрібний час, у потрібному місці, потрібними силами – українські воїни завдадуть ударів, які наблизять нашу спільну Перемогу".


Джерело: "Comments.ua"

3 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page