top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Дії трикутника РФ-Іран-Китай та їх сателітів спрямовані на руйнацію світоустрою, - Ігор Петренко


Сьогодні сформувалася нова "вісь зла" – трикутник РФ-Іран-Китай (плюс їхні сателіти), з подачі яких руйнується світопорядок. Про це в коментарі для Сomments.ua повідомив доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Ігор Петренко.


"Так, поки немає підтвердженої інформації, що Тегеран був безпосередньо пов'язаний з атакою ХАМАС на Ізраїль. Так, Китай тут нібито ні до чого. Але китайська тінь простежується за всіма діями росіян, іранців, і навіть північнокорейців. Ну, а Іран точно є спонсором, як ХАМАСу, так і ліванської Хезболли", – пояснює експерт.


За його словами, треба розуміти, що ізраїльсько-палестинський конфлікт – це клубок різних проблем та акторів (гравців, які мають протилежні інтереси). Той самий арабський світ неоднорідний, має різне бачення того, що відбувається.


"Наразі Ізраїль, схоже, відновив контроль над своїми територіями. І, схоже, планує наземну операцію у секторі Газа. Поки що там активно працює ізраїльська авіація. При цьому актуальною залишається проблема Лівану і зброї Хезболли, яка брязкає звідти. Як уже відзначали багато аналітиків, атака ХАМАС на Ізраїль явно ретельно готувалася та підтримувалася могутнішими гравцями. Звісно ж, тінь підозри падає на Іран, який традиційно все заперечує. Але він заперечує і постачання безпілотників РФ, проте "Шахеди" вже рік як атакують Україну", – наголошує Ігор Петренко.


Показовою вважає і реакцію на ескалацію на Близькому Сході з боку РФ. Там, зазначає експерт, явно зайняли сторону ХАМАСу – терористичної організації, вигодованої ще СРСР, а вже пізніше прибраної до рук Іраном. Але давні зв'язки залишились. І Кремль так чи інакше має і вплив на ХАМАС, і зв'язки з ним. Невипадково Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України попереджає, що РФ спробує на тлі близькосхідного загострення проштовхнути шалену ідею, що це Україна постачала зброєю ХАМАС. Зрозуміло, що це не відповідає дійсності. Але, коли це було важливим для російської пропаганди?


"На все, що відбувається, слід дивитися глобально, – упевнений експерт. – Китай на світовій арені діє більше економічними інструментами, віддаючи перевагу такій експансії. І до Європи, і до Азії, і до Африки. А за допомогою таких країн-ізгоїв, як Північна Корея, Іран, Росія, які в тій чи іншій мірі залежать від китайської допомоги, Пекін створює проксі-конфлікти, відновлює старі війни. І таким чином протистоїть демократичному світу на чолі зі США".


У Заходу, на жаль, залишається екзистенційний страх світової війни, вважає Ігор Петренко. І на цьому грає нова "вісь зла" в особі Китаю, Росії та Ірану. Автократичні режими можуть швидко мобілізуватись. Вони не шкодують людей – ні своїх, ні чужих. Вони грають не за правилами.


"Очевидно, що демократичному світу слід ставати набагато жорсткішим. Доводячи, що добро теж має кулаки. І воно не боїться їх застосовувати. Адже саме слабка реакція Заходу на все, що творила Росія (спочатку в Грузії, а з 2014 року – в Україні, пішовши в результаті на пряме вторгнення), призвела до того, що почало "штормити" Африку (низка переворотів, знову ж таки, не без російського сліду), а зараз спалахнув ще й Близький Схід", – наголошує експерт.


Зрозуміло, продовжує він, що палестино-ізраїльський конфлікт має своє коріння. Але те, що він у черговий раз загострився саме зараз, – це наслідок слабкості реакції Заходу на російську агресію.


"Давно нема нових санкційних пакетів. Почали збоїти постачання озброєнь та боєприпасів Україні, які й так йшли із затримками, застереженнями, у недостатньому асортименті. А на тлі загострення на Близькому Сході, надання нам допомоги може ще більше сповільнитись, – пояснює Ігор Петренко. — Що, звісно, на руку РФ. І про що той самий Пєсков відкрито говорить".


Якщо Захід не хоче стикатися з новими та новими загрозами, йому слід активно працювати над зміною авторитарних режимів, зазначає експерт. Максимально підтримувати будь-які рухи, що їм протистоять. Як зовні, так і зсередини.


"Завдання складне. І вже були певні спроби, які успіхом не увінчалися. Але якщо цього не робити, подібні режими продовжать руйнувати світопорядок, що рано чи пізно призведе до його повного краху з усіма витікаючими для всього людства, – попереджає співрозмовник "Коментарів". — І цілком вірно президент України Володимир Зеленський порівнює ХАМАС із РФ. Вони використовують однакові терористичні інструменти. І масові страти цивільних, здійснені росіянами в Україні (Буча, Ірпінь, Гостомель – лише найвідоміший приклад), ніби скопійовані хамасівцями, які влаштували кошмар в Ізраїлі, які вбивають людей на вулицях, у їхніх будинках, на фестивалі. Відповідно ставлення має бути з боку демократичного світу – і до ХАМАСу, і до РФ. І як Ізраїль відкинув можливість переговорів з ХАМАС після того, що той учинив, так, цілком логічно, Україна відкидає переговори з нинішнім керівництвом Росії — терористичним, по суті, режимом".


Ігор Петренко резюмує: давно настав час зрозуміти, що автократичні, диктаторські режими є, по суті, терористичними. І, як власне терористичні організації, ними спонсоровані, будь-яку поступку сприймають як слабкість. Спроби їх утихомирити в результаті призводять до нових агресій, з ще більшим числом жертв. Стримування тут мало. "Потрібно всіляко сприяти кардинальним змінам, краху таких режимів. Завдання, повторюся, складне. Але його відкладання призводить лише до цементування таких режимів. І нових агресій", – робить висновок експерт.


Джерело: "Comments.ua"

6 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page