top of page
  • Фото автораDmytro Levus

«Розподіл росії». Тенденції 08-14 грудня 2022

1. Щодо дискусії про нібито господарську неспроможність національних регіонів рф


Російська пропаганда тривалі роки створює міф про неможливість самостійного існування субʼєктів федерації, при цьому навіюється думка про те, що саме етнічні регіони є економічно та господарчо залежними від Центру. Це призводить до ксенофобії з боку російських націоналістів, одне із гасел цього стереотипу поведінки стало взагалі символом та мемом в російській масовій культурі: «Хватит кормить Кавказ». З іншого боку такий стан справ призводить до «завченої безпорадності» з боку представників етнічних утворень рф, які щиро вважають, що без росії вони інсувати не зможуть. На тлі тенденції до падіння економіки, дії санкцій та наслідків війни з Україною, які поки не проявилися повною мірою вже розпочалася певна дискусія щодо реального стану справ. На прикладі Північно-Кавказького федерального округу розбивається цей міф.


«Досить годувати Кавказ»


З боку російських шовіністів та імперців, на зразок Жириновського та подібних до них ми часто чули такі висловлювання, на кшталт «вистачить годувати Кавказ». А з боку кавказців-«ми не виживемо без Росії».


Цифри не брешуть, давайте звернемося до них. Спочатку проведемо невеликий аналіз ринку.


Сільське господарство є однією з провідних галузей економіки в Північно-Кавказькому федеральному окрузі та характеризується такими показниками:


• Частка галузі у ВРП (валовий регіональний продукт) округу склала 15,6% у 2018 році (частка у загальному обсязі сільськогосподарської продукції по РФ – 8,6%);

• Республіка Дагестан - зі збирання картоплі (24-е місце по РФ), овочів (1-е місце по РФ), плодів і ягід (4-е місце по РФ);

• Кабардино-Балкарська Республіка - зі збирання овочів (7-е місце по РФ), плодів і ягід (2-е місце по РФ);

• Карачаєво-Черкеська Республіка - зі збору цукрових буряків (21-е місце по РФ).


Варто зазначити, що в Росії рис вирощується лише у 9 суб'єктах, два з яких перебувають у СКФО – Республіка Дагестан та Чеченська Республіка (7,9% та 0,8% загального збору по РФ у 2018 р.). При цьому РД посідає 2-е місце у загальноросійському рейтингу за обсягом валового збору рису та врожайності.


• За поголів'ям великої рогатої худоби серед суб'єктів СКФО лідирує Республіка Дагестан (3 місце по РФ).

• Найбільша частка по стаду кіз і овець посідає Республіку Дагестан (перше місце по РФ). Карачаєво-Черкесія 7-е місце по РФ. У цілому нині СКФО займає перше місце РФ по поголів'ям кіз і овець.

• З виробництва молока найбільша частка посідає Республіка Дагестан (7-е місце по РФ)

• У 2018 році в Г1алг1айчі (Інгушетія) обсяг виробництва продукції сільського господарства зріс на 9,7% і становив понад 10 мільярдів рублів.


Слід зазначити швидкі темпи приросту збору плодів та ягід за рахунок запуску нових проектів інтенсивного садівництва в Республіці Інгушетія та Кабардино-Балкарії.


А тепер давайте послухаємо заступника міністра економрозвитку Росії Михайла Назарова:


«Суб'єкти Північно-Кавказького федерального округу виробляють достатню кількість основних продуктів харчування, щоб практично повністю забезпечити населення округу та надати підтримку іншим регіонам Росії. З виробництва зерна СКФО історично давно є одним із регіонів-донорів. Високі показники виробництва м'яса і молока.»


Тепер давайте поставимо собі запитання: «А хто кого годує?».


Крім забезпечення себе, Кавказ може експортувати продукцію до різних країн. Як мінімум – це Казахстан, Азербайджан, Туреччина, Саудівська Аравія, Грузія, Туркменістан.


Слід зазначити, що ці показники всупереч економічному стримуванню Кавказу Росією.


Адже схожа ситуація і Татарстаном, Башкортостаном ...2. ІДЕЛЬ-УРАЛ


Спікерами від Незалежного Татарстану на IV Форумі Вільних Народів Постросії були етнічні татари Абдрахманова Аїда та Абдрахманов Раміль - члени «Всетатарського Громадського Центру» у Швеції та керівники «Татарського Культурного Центру» у Швеції.


Основними тезами їх виступу були:


1. Татарстан як незалежна демократична держава. створення повноцінного Уряду Незалежного Татарстану у вигнанні;

2. Вільний демократичний Татарстан у західному мисленні та у складі НАТО;

3. Сучасні методи геноциду татарського народу російською шовіністичною недоімперією це незаконна мобілізація, репресії, посадки активістів - мусульман у в'язницю суворого режиму на 10 - 20 років за необґрунтованими звинуваченнями;

4. Порятунок татарського народу, як нації, лише за утворення Незалежного Татарстану та деімперіалізації росії;

5. Засудження всіх імперських злочинних воєн Росії та, також, терористичної війни проти Незалежної, демократичної, вільної України та геноциду українського народу.


3. ПІВНІЧНИЙ КАВКАЗ ТА ЧЕЧНЯ


Найбільш помітною подією регіону став масовий конфлікт між мешканцями міста Урус-Мартан та співробітниками ГІБДД (колишня ДАІ). Конфлікт стався через дії співробітника СОБР (спеціальний загін особливого призначення) який наніс удар поліцейському, який у ввідповідь відкрив стрільбу з пістолета. Показово, що місеві мешканці виступлили на стороні СОБРівця. Немає підстав вважати, що масове невдоволення мешканців міста є свідченням якихось глибинних процесів чи свідченням їх опозиційної налаштованості. Але заворушення набули такого масштабу, що на них був вимушений відреагувати особисто керівник регіону Рамзан Кадиров, який у відеозверненні чеченською мовою звернувся до мешканців Урус-Мартану, розповів, що до міста прибудуть представники різних силових підрозділів, яким можна буде висловити претензії. Показово, що Кадиров погрожує тим, хто й далі буде виявляти своє незадоволення відправкою на війну в Україну. Ймовірно, така жорстка реакція Кадирова на подію пояснюється тим, що у Чечні все перебуває під його жорстким контролем і будь-який несанкціонований прояв громадянської активності та, тим більше, заворушення тривожать диктатора і примушують замислюватися над тим наскільки міцним є контроль над населенням.


1 333 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page