top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 30 січня – 3 лютого 2023 року

Після того, як нещодавно було ухвалено низку рішень про постачання важкого озброєння, Україна й далі залишається однією з топових тем західних ЗМІ. Дуже багато західних видань говорять про те, що угода між США та Німеччиною про постачання танків є критично важливим кроком для того, аби допомогти Україні відновити втрачені позиції. Так, наприклад, у редакторській статті від Bloomberg наголошують, що поставка важкої техніки в Україну припадає на переломний момент у війні, адже ймовірно, що путін планує весняний наступ. Саме тому наявність потужних західних танків буде вкрай потрібною для утримання і захисту позицій.


Цього тижня традиційно активним стосовно української тематики був пан Джонсон, який неодноразово спілкувався з американськими високопосадовцями і закликав Сполучені Штати Америки посилити підтримку України в її боротьбі з російською агресією, а також звернувся до західних лідерів і безпосередньо до британського істеблішменту щодо необхідності поставок винищувачів Україні.


У своїй статті для The Washington Post пан Джонсон зазначив, що повномасштабним вторгненням путін відкрив Україні шлях до членства в НАТО. У цій статті пан Джонсон звернув увагу на дуже важливий момент, що європейські лідери протягом багатьох років відкрито сигналізували москві, що Україна ніколи не приєднається до Альянсу, адже багато членів НАТО просто скористаються своїм правом вето. Результат цієї політики і м’якої позиції Заходу – наймасштабніша війна в Європі за 80 років. Заради стабільності та миру Україні зараз потрібна ясність щодо її позиції в євроатлантичній системі безпеки. Пан Джонсон вже вкотре наголошує, що українцям треба дати все потрібне, щоб якомога швидше закінчити цю війну і почати процес прийняття України до НАТО саме зараз.


Одним із визначних моментів цього тижня був перший офіційний візит до Франції Міністра оборони Олексія Резнікова. За результатами цього візиту, як пише Le Monde, у Міністерстві оборони Франції ще раз зазначили про довгострокову підтримку України та про нову поставку гармат Caesar і навчання українських солдат.


У цілому тенденція щодо підтримки України західними партнерами зберігається, і як результат ухвалюються конкретні позитивні політичні рішення.


Колишній Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у вівторок зустрівся із конгресменами-республіканцями і закликав США продовжити допомогу Україні у протистоянні нападу росії.


Джонсон поспілкувався з головним республіканцем, спікером Палати представників Кевіном Маккарті у його офісі, а ввечері він мав виступити в приватному республіканському клубі. Про це розповів конгресмен, член комітету із закордонних справ Палати представників Джо Вілсон.


У середу в аналітичному центрі Atlantic Council Джонсон обговорить необхідність «єдності Заходу для надання підтримки Україні, а також те, що ще можна зробити для протистояння загрозі, яку становить росія».


Колишній Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон посилив тиск на західних лідерів у питанні постачання Україні винищувачів.


Велика Британія заявила, що недоцільно надавати складні літаки, які використовують Королівські ВПС, як-от «Typhoon» і «F-35», тоді як Президент США Джо Байден виключив надання винищувачів «F-16».


Але колишній Прем’єр-міністр Джонсон, який перебував у Вашингтоні для переговорів із високопоставленими політиками щодо посилення підтримки України, сказав, що Президенту України Володимиру Зеленському слід надати всю потрібну йому техніку.


Надання Україні важкої бронетехніки припадає на переломний момент. Після великих втрат минулої осені росія досягла скромних успіхів на Півдні та Сході. Розвідка вважає, що путін планує весняний наступ, який будуть вести нові сили, що складаються з нещодавно мобілізованих, колишніх ув'язнених і приватних найманців. Оскільки втрати України зростають, а запаси зброї та боєприпасів вичерпуються, потужні західні танки будуть вкрай потрібними для утримання позицій і захисту від очікуваної навали.


Щоб повернути втрачену територію, Україні може знадобитися ще більше броні та сучасної зброї — не лише додаткові танки, але й бойові реактивні літаки та ракети великої дальності, які здатні вражати російські лінії постачання, бази та командні пункти.


Париж скористався першим офіційним візитом до Франції Міністра оборони України Олексія Резнікова, щоб у вівторок, 31 січня, оголосити про виконання низки заходів, спрямованих на забезпечення України новою військовою технікою. «Ми хочемо, щоб наша допомога була довгостроковою», — нещодавно підтвердило джерело в Міністерстві оборони Франції.


Під час пресконференції з українським колегою Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню заявив, що Київ має отримати незабаром 12 нових гармат «Caesar».


Колишній Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що президент російської федерації володимир путін погрожував йому ракетним ударом під час телефонної розмови напередодні вторгнення в Україну. москва заперечує це звинувачення.


Під час інтерв'ю каналу BBC для документального фільму Борис Джонсон сказав, що російський лідер запитав його про перспективи вступу України до НАТО, на що Джонсон відповів, що цього не станеться «в найближчому майбутньому».


путін вторгся в Україну не тому, що він думав, що Україна збирається вступати до НАТО. Він завжди знав, що це малоймовірно. Він напав на Україну тому, що вважав — і цьому є багато доказів — що ми не дуже серйозно ставимося до захисту України. Він атакував тому, що хотів відбудувати стару радянську імперію і вірив, хоча це і безглуздо, що переможе.


Якби ми були достатньо сміливими та послідовними, щоб взяти Україну до НАТО, якби ми справді мали на увазі те, що говорили, — тоді цій тотальній катастрофі вдалося б запобігти.


Заради стабільності та миру Україні зараз потрібна ясність щодо її позиції в євроатлантичній системі безпеки. Усі наші хитрування й хитання закінчилися різаниною.


Українцям треба дати все необхідне, щоб якомога швидше закінчити цю війну і почати процес вступу України до НАТО, і почати його зараз.

40 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page