top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Подальший розгляд «справи МН17» може зробити путіна невиїзним з рф – Ігор Петренко


Об'єднана слідча група в Нідерландах вважає Володимира Путіна відповідальним за аварію авіалайнера рейсу МН17, збитого в 2014 році над Україною. Крім того, слідча група опублікувала перехоплену розмову Путіна з ватажком "ЛНР" Плотницьким у 2017 році. Це наближає слідство до з’ясування змісту конкретних злочинних наказів, які віддавав путін. Про це в ефірі «FREEДOM» повідомив доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Ігор Петренко.


«Це додатковий сигнал для путіна та його оточення про те, що цивілізований світ бачить його злочинцем і готовий розглядати більш жорсткі дії відносно нього, після яких його не бачать як людину, з якою можна вести якісь перемовини, яка з великими ускладненнями може представляти свою країну, оскільки після розгляду справи в Гаазі та винесення вердикту він стане невиїзним, адже, перебуваючи на території інших країн, він може бути заарештований. Це певна інформаційно-психологічна атака на путіна і дуже потужний сигнал йогог оточенню», – зазначив експерт.


Він також підкреслив, що найближчим часом може бути надано значну кількість додаткових контраргументів, здатних суттєво послабити путіна та рф на зовнішньо-політичній арені, а також всередині росії.


«Наразі найважливіший з акцентів, які ми робимо – це спеціалізований трибунал, який буде розслідувати злочини агресії. Це дуже важливо, оскільки військові злочини розслідує українська юрисдикція, Міжнародний кримінальний суд, Міжнародний кримінальний прокурор. Вже є заочні вердикти, якими засуджено окремих злочинців, але такі суб’єкти, як путін, Шойгу та Лавров користуються функціональним імунітетом. Саме вони приймали рішення про агресію, агресія – це вихідна точка і для прийняття якісного рішення потрібен саме спеціалізований трибунал, щодо створення якого ми зараз ведемо перемовини з різними держави, і вже є позитивні сигнали, зокрема Нідерланди вже готові приєднатись до цього процесу і стати спеціальним майданчиком, де ця справа буде розглядатись», – додав Ігор Петренко.


Джерело: «FREEДOM»

40 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page